Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Čarodějnice v Černé u Bohdanče
1 2 3 4 5
6 7 8 9
Prodej kuřic Novák HB
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Příprava nového konceptu linky č. 18 - PRŮZKUM

Příprava nového konceptu linky č. 18 - PRŮZKUMVážení občané,

v minulém článku jsem Vás informoval o výběru zhotovitele projektu „chodník – točna“. S touto akcí úzce souvisí i prodloužení linky č. 18 na novou zastávku, která ponese název „Černá u Bohdanče – sever“. Na základě jednání s Dopravním podnikem města Pardubice, je již nyní připravován nový koncept linky č. 18, který naváže bezprostředně na dokončení díla, respektive by platil již od září 2020, ale před dokončením díla pouze po dosavadní zastávku u OÚ.

Ač se zdá být vzdálenost na zastávku sever nepatrná, při počtu spojů za den a následně celkově za celý rok, se pohybujeme v navýšení nákladů v řádu několika set tisíc Kč. Z tohoto důvodu plánuji další schůzku se zástupci Pardubického kraje.  Pardubický  kraj  obcím  financuje  část  dopravní  obslužnosti  a  chtěl  bych  jednat o navýšení této částky a to nejen z důvodu prodloužení linky, ale i z důvodu nárůstu obyvatel. Výsledek nechci předjímat, neboť dle minulých jednání existuje určitý „balík“ financí, který se rozděluje a pokud by obec dostala navýšenou částku, jiná obec o část financí přijde.

Na základě  výše  uvedeného  jsme  se  rozhodli  o  průzkum, jak  je linka č. 18 využívaná  v jednotlivých  časech  a to jak  na příjezdu do obce, tak na odjezdu. Takovýto průzkum provádí i DpmP a u některých spojů dochází k vytíženosti například i jedním cestujícím do obce, proti spojům, které z obce vyjíždí hojně obsazené.

Do každé schránky bude doručen formulář, který bude rozdělen na tři části a to dle plánovaného grafikonu:

  1. pracovní dny
  2. so/ne/svátky
  3. prázdniny

Každá část bude obsahovat vždy příjezdové spoje od Pardubic a odjezdové směr Pardubice. Prosíme o zakroužkování těch spojů, které využíváte jak na cestě směrem do Pardubic, tak opačným směrem a to ve všech třech variantách (pracovní dny, so/ne/sv, prázdniny). Čím více a nejlépe každý, kdo MHD využívá, se zapojí do tohoto průzkumu, tím bude výsledek odpovídat našim potřebám.

Zároveň bych rád zmínil, že tento týden, proběhne další jednání s DpmP, kdy je ve hře nový spoj, který by navazoval na začátek výuky ZŠ Rybitví, tedy s odjezdem kolem 7:30 a který nyní neexistuje. Pokud by bylo v časových možnostech DpmP takovýto spoj zavést a byl by našimi dětmi využíván, mohl by průzkum pomoci i v rozhodování, za který jiný spoj by byl eventuálně nahrazen. Časy příjezdů a odjezdů ostatních zastávek na trase mimo obec neuvádím, lze je přibližně odvodit od délky jízdy u stávajících časů jízdy mezi jednotlivými zastávkami. Na formulář je možné dopsat i jiné poznámky, které s MHD souvisí, jen bych rád uvedl, že požadavky na posuny časů lze jen těžce ovlivnit.

Věřím, že prodloužení linky, stejně tak otevření druhého stupně v ZŠ Rybitví, umožní komfortnější dochozí vzdálenosti, ale i vyšší přesměrování z osobní do hromadné dopravy.

Vyplněné formuláře můžete zasílat na e-mail obce nebo vhazovat do poštovní schránky OÚ (do středy 17. 6. 2020). Elektronická verze formuláře je přiložena konci tohoto článku.

Příklad vyplněného formuláře:

Vzor vyplněného formuláře.jpg

Legenda (důvod dle vzoru níže nevypisujte, slouží pouze k ilustraci, prosím jen o zakroužkování pro Vás vhodných linek, škola, zaměstnání, lékař, zábava, nákupy atd.):

Odjez - pracovní den

6:38 – odjezd muž do zaměstnání

7:02 – odjezd děti do školy

12:39 – využíván babičkou k lékaři a nákup

18:38 – využíván mužem k nočním směnám

Příjezd - pracovní den

6:13 – využíván mužem k cestě ze zaměstnání

14:17 – děti ze školy

17:17 – manželka ze zaměstnání

Ano, přál bych si spoj navazující na školní výuku v Rybitví - zaškrtnuto

Formulář - MHD průzkum.pdf