Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
Po stopách odboje na Bohdanečsku
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Vítání léta aneb "Hurá, prázdniny!"
29 30
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Sportovní park Pardubice 2020 dostal zelenou - Tisková zpráva

Sportovní park Pardubice 2020 dostal zelenou - Tisková zpráva(Magistrát města Pardubic/Kancelář primátora/tiskový úsek)

TISKOVÁ ZPRÁVA

Pardubice, 5. června 2020

Sportovní park Pardubice 2020 dostal zelenou

Sportovní park Pardubice se letos v srpnu uskuteční! Institucionální partneři, město Pardubice a Pardubický kraj, se seznámili s upravenou podobou projektu a dali pořadatelům této oblíbené sportovní akce zelenou.

 

„Epidemiologická situace ve světě nám poměrně naháněla strach, ale jsme šťastní, že se v srpnu uvidíme! Upravili jsme podobu projektu, posílili hygienické zázemí na všech sportovištích a věříme, že jsme schopni dodržet všechna nařízení tak, abychom nařízení vlády a hygieny dodrželi a lidé se na stanovištích nekumulovali,“ uvedl s úlevou hlavní manažer projektu Pavel Stara.

 

Sportovní park se bude konat tradičně druhý srpnový týden, letos tedy od 8. do 16. srpna v oblíbeném parku Na Špici. „Sportovní park se stal tradicí, akcí, bez které bychom si léto v našem městě již nedokázali a hlavně nechtěli představit. Přeji si a doufám, že letošní ročník, co se sportovního vyžití týká, proběhne bez výrazných omezení a akce opět přiláká ke sportu malé i velké nadšence,“ uvedl primátor města Pardubic Martin Charvát. „Srpnová akce má své pevné místo v kalendáři mnoha rodin nejen v Pardubicích, ale v celém Pardubickém kraji. Strávit pohodový den ve městě a zasportovat si v krásné lokalitě jezdí rodiny z širokého okolí a jsem velmi rád, že se akce uskuteční i v této nelehké době. Sportovní park jako kraj podporujeme od samého začátku a opětovně děkuji organizátorům, že to nevzdali a projekt přizpůsobili aktuální situaci,“ doplnil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Sportovní park patří do rodiny Pardubických tahounů a posiluje tak řady oblíbených, unikátních akcí s nadregionálním přesahem, které patří mezi „rodinné stříbro“ města Pardubic. „Navazuje na projekt z roku 2016 s názvem Olympijský park Pardubice, který během 17 dní navštívilo více než 350 tisíc návštěvníků. „Úspěšně se navazovalo v dalších letech a jsem moc rád, že ani letošní rok nebude přes aktuální náročnou situaci výjimkou,“ řekl náměstek pardubického primátora pro sport Jakub Rychtecký. „Spoustu skvělých, tahounských i netahounských, akcí museli pořadatelé zrušit. Dotazy, zda sportovní park bude, dostávám už několik týdnů a jsem rád, že už mohu kladně odpovídat. Z vlastní zkušenosti vím, jak moc rodiče prahnou po zábavě pro děti, park Na Špici a jeho okolí bude letos určitě v hledáčku celé mé rodiny,“ dodal náměstek Rychtecký.

Na řekách i v parku se představí pět desítek sportovních klubů z Pardubic a okolí. Díky hrací kartě mohou malí i velcí sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín - za zdolání 12 sportovních disciplín obdrží diplom s jejich jménem a za zvládnutí 16 disciplín medaili. Hrací karta bude od července v prodeji v pardubickém infocentru za 80 korun, vstup do parku je samozřejmě zdarma.

 

„Každý rok chystáme pro návštěvníky novinku v programu  -  letos jsme do něj zařadili velmi oblíbenou freestyle zónu. Potěšíme malé i velké gladiátory  -  překážkové závody Gladiator Race Run rostou stále na oblibě a těší nás, že tuhle akci můžeme znovu nabídnout. Stejně jako loni postavíme přednáškový stan a věřte, že návštěvníky čeká nejedno zajímavé setkání,“ uvedl manažer projektu Pavel Stara. „Spolu s pozitivními zprávami je ale nutné zmínit i to, že letošní park bude bez kultury – chceme předejít větší kumulaci lidí a pódium vůbec stavět nebudeme,“ dodal Stara. Konat se letos nebude ani oblíbený barevný běh, který vždy rozhýbal celý park Na Špici. Pořadatelé akce Barvám neutečeš ale počítají se zastávkou v Pardubicích 14. srpna roku 2021.

 

Pořadatelé věří, že i letos přiláká Sportovní park Pardubice do Pardubic návštěvníky ze všech koutů regionu. Hlavním cílem akce zůstává představit rozmanitost sportovních odvětví a prohloubit v dětech zájem o aktivní pohyb. Město Pardubice akci podpořilo částkou 1,2 milionu korun z Programu podpory Pardubičtí tahouni, mezi zapojené sportovní kluby pak rozdělí dalších 500 tisíc korun na náklady spojené s chodem stanovišť a náborovou činností. Pardubický kraj na letní sportování vyčlenil půl milionu korun.

  

Tiskový úsek

Sportovní park Pardubice 2020.pdf