Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
Po stopách odboje na Bohdanečsku
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Vítání léta aneb "Hurá, prázdniny!"
29 30
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Rekonstrukce obecního úřadu startuje - v čem všem nás omezí

Rekonstrukce obecního úřadu startuje - v čem všem nás omezíVážení občané,

rád bych Vás v krátkosti informoval o důležitých, řekl bych zásadních událostech těchto dnů. Minulý týden jsme podepsali smlouvu se zhotovitelem na rekonstrukci obecního domu, který vzešel z výběrového řízení a dnes jsem objekt úřaduprotokolárně předal.

V rámci tohoto předání bylo rozhodnuto, že budovu musí v dohledné době opustit i kancelář OÚ. Ačkoli jsem toto předpokládal, stále jsem doufal v nějaké jednodušší řešení, kdy budeme kancelář přesouvat v rámci budovy. Rekonstrukce je však natolik komplexní, že není možné zajistit trvalý přívod energie, vody, nebude možné zabezpečit hygienické a především bezpečnostní podmínky. Do zajištění náhradního řešení se však nic nemění a kontaktním místem pro vás zůstávají současné prostory. Tento režim bude mít omezení v tom, že nebude možný volný pohyb po budově a dojde vždy k vyzvednutí občana (klienta) u dveří budovy.

Čeho vše se rekonstrukce dotkne...

  1. Posilovna – tento provoz dnešním dnem končí.
  2. Sál- cvičení – stejně jako u posilovny, není možné nadále organizovat jakékoli cvičení.
  3. Rozsvěcení vánočního stromečku – rozsvěcení rozhodně proběhne, včera jsme připravili výzdobu, abychom mohli 3. prosince o první adventní neděli společně rozsvítit. Rozsvícení letos proběhne komorně právě z důvodu chybějícího zázemí, včetně elektrických přívodů, které jsou rovněž součástí předání. Rozhodně společně rozsvítíme a připravíme i nějaký teplý nápoj, více informací připravuji do samostatného příspěvku.
  4. Čert s Mikulášem – rozhodně bude chodit po obci i v letošním roce, tak jak jsou rodiče již zvyklí. Návštěvu můžete objednat na e-mailové adrese obce a k tomu dodat pár informací pro Mikuláš nebo čerta. Přesnější informace zveřejním rovněž v samostatném příspěvku.

Vážení občané, čeká nás, velmi náročné období, kdy budeme muset pracovat v provizorních podmínkách. Zároveň je to období, kdy v jeden okamžik rozjíždíme spousty náročných projektů. Realizace těchto projektů je zásadní a přinesou obci nové možnosti. Důležité je, že na tyto projekty byly získané dotační prostředky, které několikanásobně převyšují roční rozpočet obce a nevyužít je, když už se je podařilo získat, by bylo velmi nezodpovědné.

V souvislosti s dotacemi bych rád informoval o zahájení výběrového řízení na zhotovitele MŠ. Veškerá tato řízení probíhají podle zákona o zadávání veřejných zakázek, mají svá pravidla a postupy a půjde-li vše bez přílišných překážek, kterými jsou v průběhu řízení různá dotazování např. na projektovou dokumentaci apod., bude zhotovitel znám v průběhu měsíce ledna.

Co říci závěrem této stručné, leč na události obsáhlé informace.Vítání občánků, které jsme zorganizovali v minulém týdnu, bylo na téměř rok poslední kulturní akcí v objektu OÚ. Přeji si, aby rekonstrukce proběhla bez zbytečných komplikací a abychom nejpozději 31. 10. 2024 slavnostně otevřeli a oslavili nové prostory.