Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Čarodějnice v Černé u Bohdanče
1 2 3 4 5
6 7 8 9
Prodej kuřic Novák HB
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Proč je BIO kontejner stále přeplněný?...

Proč je BIO kontejner stále přeplněný?...Vážení občané,

kontejner na BIO odpad odvážíme ve chvíli, kdy je opravdu plný, jelikož se snažíme uspořit Vaše finanční prostředky, které hradíte skrz poplatek za odpady. Nejdražší položkou na BIO odpadu není jeho likvidace, ale ujeté kilometry a proto využíváme maximální kapacity, aby bylo co nejméně dopravních cyklů, tedy ujetých km. Toto vše je následně zahrnuto do výpočtu odpadového poplatku. Předpokládám, že nikdo nestojí o to, aby se z obce vyvážely poloprázdné kontejnery a rapidně tak narůstaly platby za odpady. Výměna kontejneru je prováděna na telefonickou objednávku a ne vždy musí mít řidič traktoru s nakladačem čas a může několik dní trvat, než k výměně dojde. Zpravidla ale řidič vyjíždí ten samý nebo následující den.

V těchto dnech můžete vidět, že kontejner je opravdu přeplněn a zasluhoval by vyměnit. Dovolím si současnou situaci vysvětlit.

Zaměstnanec společnosti, která BIO odpad z obce likviduje, nás kontaktoval, že si bude vybírat dovolenou a nebude možné provádět obměnu kontejnerů. Proto jsme využili jeho posledního dne před nástupem dovolené a nechali kontejner vyvézt. Bohužel ani toto opatření nestačilo a nyní musíme počkat na jeho návrat z dovolené respektive prázdný kontejner. Přesto se pokusíme zajistit u družstva jiného řidiče, který by mohl obměnu provést.

Pevně věříme, že chápete tuto situaci a že vysvětlení zamezí šíření něčeho, co nemá se skutečností nic společného. Přeji všem krásný den a brzy prázdný kontejner na BIO odpad.