Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26
Pozvánka na besedu Vesmírné dobrodružství
27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Rekonstrukce místní komunikace, Černá u Bohdanče

Rekonstrukce místní komunikace, Černá u BohdančeVážení spoluobčané,

akce „Oprava místní komunikace, Černá u Bohdanče“, byla dokončena a dílo bylo předáno do užívání. Rekonstrukce komunikace byla realizována především díky získaným finančním prostředkům od Ministerstva pro místní rozvoji (Národní dotace).

V rámci rekonstrukce komunikace jsme se rozhodli vybudovat v tomto místě i parkovací místa a rozšířit veřejné osvětlení. Tyto náklady již nejsou uznatelnými z pohledu podmínek dotačního titulu a jsou financovány čistě z rozpočtu obce. Jednak se v tomto místě parkovalo vždy a dalším důvodem je i návaznost na projekt restauračního zařízení, kdy je nezbytnou podmínkou pro takové zařízení i dostupné parkoviště, včetně místa pro invalidy. Pro informaci, kompletace projektu restauračního zařízení, včetně inženýringu je dokončena a dnes byla zaslána žádost o stavební povolení na stavební úřad.

Posledním nedodělkem této lokality je instalace veřejného osvětlení, které bude prodlouženo až k písníku, do míst obratiště, vybudovaného pro složky IZS, což je rovněž povinnou podmínkou pro následné povolení výstavby restauračního zařízení. Bohužel situace na trhu s materiály není vůbec příznivá a čekací doba na dodání sloupů je 8-12 týdnů.

Myslím, že celé dílo se velmi zdařilo a přispělo jak do funkčnosti, tak i vizuální podoby místa.

Poděkování patří Ministerstvu pro místní rozvoj za spolufinancování rekonstrukce komunikace a stejně tak nesmím opomenout Pardubický kraj, jelikož jsme v těchto dnech obdrželi smlouvu na poskytnutí dotace, o kterou obec žádala v rámci Programu na obnovu venkova a Pardubický kraj přispěje částkou 100 tis. Kč.

Podrobné informace o financování, včetně fotografií před/při/po naleznete v nové sekci „Projekty obce“.

Projekty obce ZDE