Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
Po stopách odboje na Bohdanečsku
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Vítání léta aneb "Hurá, prázdniny!"
29 30
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Rekonstrukce místní komunikace, Černá u Bohdanče

Rekonstrukce místní komunikace, Černá u BohdančeVážení spoluobčané,

akce „Oprava místní komunikace, Černá u Bohdanče“, byla dokončena a dílo bylo předáno do užívání. Rekonstrukce komunikace byla realizována především díky získaným finančním prostředkům od Ministerstva pro místní rozvoji (Národní dotace).

V rámci rekonstrukce komunikace jsme se rozhodli vybudovat v tomto místě i parkovací místa a rozšířit veřejné osvětlení. Tyto náklady již nejsou uznatelnými z pohledu podmínek dotačního titulu a jsou financovány čistě z rozpočtu obce. Jednak se v tomto místě parkovalo vždy a dalším důvodem je i návaznost na projekt restauračního zařízení, kdy je nezbytnou podmínkou pro takové zařízení i dostupné parkoviště, včetně místa pro invalidy. Pro informaci, kompletace projektu restauračního zařízení, včetně inženýringu je dokončena a dnes byla zaslána žádost o stavební povolení na stavební úřad.

Posledním nedodělkem této lokality je instalace veřejného osvětlení, které bude prodlouženo až k písníku, do míst obratiště, vybudovaného pro složky IZS, což je rovněž povinnou podmínkou pro následné povolení výstavby restauračního zařízení. Bohužel situace na trhu s materiály není vůbec příznivá a čekací doba na dodání sloupů je 8-12 týdnů.

Myslím, že celé dílo se velmi zdařilo a přispělo jak do funkčnosti, tak i vizuální podoby místa.

Poděkování patří Ministerstvu pro místní rozvoj za spolufinancování rekonstrukce komunikace a stejně tak nesmím opomenout Pardubický kraj, jelikož jsme v těchto dnech obdrželi smlouvu na poskytnutí dotace, o kterou obec žádala v rámci Programu na obnovu venkova a Pardubický kraj přispěje částkou 100 tis. Kč.

Podrobné informace o financování, včetně fotografií před/při/po naleznete v nové sekci „Projekty obce“.

Projekty obce ZDE