Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31
Komunitní šatník VOTOČ TO
Komunitní šatník VOTOČ TO
1 2
Okresní výstava mladých králíků, místní soutěžní výstavy králíků, drůbeže a holubů a další
3
240 let evangelického sboru v Bukovce
Loučení s létem - Černá u Bohdanče
Okresní výstava mladých králíků, místní soutěžní výstavy králíků, drůbeže a holubů a další
Loučení s létem - Černá u Bohdanče
Trojboj o Černobohdanečský pohár - již tuto neděli
4 5 6
Prodej nosných kuřic - černá u Bohdanče
7 8 9
Okresní výstava okrasného ptactva, drobného zvířectva a včelařská výstava
10
Okresní dožínky v rámci výstavy Koně v akci
Okresní výstava okrasného ptactva, drobného zvířectva a včelařská výstava
11 12 13 14 15 16
Czech and Then Some v Přelouči
Výprodej přímo ze skladu /Hodnězamalo.cz/ - Vlčí Habřina
17
Czech and Then Some v Pardubicích
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
SVATOVÁCLAVSKÝ PĚŠKOPAŤÁK
29 30
Podzimní turnaj ve stolním tenisu
Podzimní turnaj ve stolním tenisu
1
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Realizace projektu "Chodník - točna"

Realizace projektu "Chodník - točna"Vážení občané,

přestože nás v posledních měsících sužují problémy vyvolané pandemií COVID- 19, dění v obci se nezastavilo, minimálně to investiční, a rád bych Vás seznámil s úspěšným výběrem zhotovitele akce „Chodník – točna“. Ti, kteří navštívili poslední zasedání zastupitelstva obce, konaného dne 15. 5. 2020, se mohli seznámit s podrobným procesem výběru a vítěznou společností Dlažba Vysoké Mýto, s.r.o., kterou zastupitelstvo obce svým usnesením stvrdilo. Dne 15. 5. také začala lhůta pro odvolání pro nevybrané kandidáty, která skončila v neděli 31. 5. Žádný ze zbývajících 10 uchazečů se neodvolal, což umožňuje v tomto týdnu podepsat smlouvu mezi obcí a zhotovitelem. Bezprostředně po tomto aktu bude nutné vyřídit dopravní značení a začne realizace díla. Dílo by mělo být zhotovitelem předáno nejpozději 16. 10. 2020. Maximální cena díla byla pro výběrové řízení stanovena na částku 6 139 788,- Kč bez DPH, přičemž zvítězila nabídka v hodnotě 4 939 931,94,- Kč bez DPH.

Jelikož předmětem díla je i vybudování točny pro MHD v severní části obce, mohu již dnes, na základě jednání s dopravním podnikem potvrdit, že jízdní řád, který se připravuje na září 2020, bude zahrnovat již zastávku sever. Ihned po uvedení točny do provozu bude MHD zajíždět až do této části obce. S tím pochopitelně narůstají náklady pro obec za dopravní obslužnost. Prodloužení linky do této části obce se pohybuje v řádu několika set tisíc ročně. Pochopitelně budeme jednat i s Pardubickým krajem, který přispívá obci na dopravní obslužnost, o možnosti navýšení tohoto příspěvku i vzhledem k prudkému nárůstu obyvatel v obci. Stejně tak chystáme anketu k využívání jednotlivých spojů, ale tu zmíníme v jiném příspěvku.

Vážení občané, v nedávné době jsme zažili menší či větší omezení z důvodu rekonstrukce komunikace. Věřím, že omezení, která nás čekají nyní, nebudou takového charakteru a že se brzy projdeme po chodníku, který zvýší bezpečnost nás všech. Prosím o shovívavost a opatrnost v době výstavby tohoto záměru.

Přeji nám všem úspěšnou realizaci tohoto projektu.