Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Úplná uzavírka úseku ul. Poděbradská v Pardubicích
2 3 4 5 6
Jarní větrání skříní a zahrad v komunitním šatníku VOTOČ TO
Ukliďme Česko - Černá u Bohdanče
7
Velikonoční koncert Přelouč
8 9 10 11 12 13
Pozvánka na módní show do Pardubic
14
15 16 17
Zápis do první třídy
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Pořízen Automatizovaný externí defibrilátor do obce

Pořízen Automatizovaný externí defibrilátor do obceNadace CEZ logoVážení občané,

v případě mnohých zdravotních událostí záleží na rychlosti zásahu a poskytnutí první pomoci. I z tohoto důvodu jsme na obec pořídili zdravotnické zařízení tzv. Automatizovaný externí defibrilátor. Jedná se o zařízení, které je potřebné při zástavě srdce a o jeho včasném nasazení není potřeba zdlouhavě psát. Na konci roku 2021 obec úspěšně požádala Nadaci ČEZ o poskytnutí nadačního příspěvku právě na toto zařízení. AED bylo objednáno a dnes bylo dodáno. Nyní zavedeme AED do evidence IZS, čímž je zabezpečena informovanost o existenci zařízení v obci a jeho případného rychlého nasazení přes známé tísňové linky, ale i telefonní kontakty obce.

Samotnému výběru zařízení předcházela diskuze s IZS a bylo doporučeno zařízení od německého výrobce Corpuls, který dodává své defibrilátory do vozů záchranné služby Pardubického kraje a je tak zaručena kompatibilita jednotlivých zařízení. Jedná se zejména o využití použitých elektrod při přepojování na zařízení záchranářů, bez nutnosti jejich výměny na pacientovi.

Corpuls AEDVelké poděkování patří právě Nadaci ČEZ, která vyhověla naší žádosti v plném rozsahu a přispěla na zařízení Corpuls AED, jehož pořizovací cena činí 72.479,-Kč, částku 60 tis. Kč. Zbylých 12.479,-Kč je financováno z rozpočtu obce.

V nejbližších dnech dojde k proškolení obsluhy zařízení, tedy všech členů Jednotky SDH obce.

Je to významný prvek do naší obce, ale přeji si, aby nemusel být nikdy použit.