Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Čarodějnice v Černé u Bohdanče
1 2 3 4 5
6 7 8 9
Prodej kuřic Novák HB
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Humanitární pomoc pro Ukrajinu

Humanitární pomoc pro Ukrajinu7. 3. 2022

Včera jednotka SDH obce odvezla humanitární pomoc od našich občanů do centrálního skaldu v České Třebové. Jednalo se o cca 40 beden potravin, drogérie, léků, několik pytlů s oblečením, dekami a spacími pytli. Pro zajímavost, jak v tomto centrálním skladu probíhá samotné převzetí materiálu. Ve skladu pracuje několik desítek dobrovolníků, převážně členů hasičských jednotek, kteří od ranních hodin přijímají jedno vozidlo za druhým, okamžitě třídí dovezenou pomoc na palety a ta je nakládána do kamionů k dalšímu transportu. Jedno vozidlo za druhým najíždí do haly, kde nastoupí řada lidí a během pár minut je pomoc vyložena a najíždí další vozidla, viz pár fotografií z místa. Pokud bude nadále zájem darovat humanitární pomoc, je možné předat v kanceláři OÚ v úřední hodiny, případně v jiný termín po předchozí domluvě na tel: 606 660 239.

Všem dárcům patří velký dík!!!

Centrální sklad Česká Třebová foto 1 Centrální sklad Česká Třebová foto 2 Centrální sklad Česká Třebová foto 3 Centrální sklad Česká Třebová foto 4

 

4. 3. 2022

Odvoz sbírky do centrálního skladu proběhne v neděli v 11:00 hod. Z tohoto důvodu bude zrušena nedělní odpolední směna hasiče na sále, kde se sbírka soustřeďovala.

Předpokládám, že sbírka bude nadále pokračovat i v příštím týdnu, kdy bude možné předat potřebný materiál v kanceláři OÚ a v případě nepřítomnosti zanechat před kanceláří. Vzhledem ke snižujícímu se počtu dárců, již nebude do večerních hodin přítomen člen SDH. V případě, že nebude již budova odemčena, volejte pro převzetí 606 660 239. V případě potřeby, bude tento článek aktualizován. Děkujeme za Vaši pomoc!

 

2. 3. 2022

Vážení občané,

chtěl bych velice poděkovat za vaše příspěvky do sbírky na pomoc Ukrajině. Ke včerejšímu dni je vybráno cca 30 beden materiálu trvanlivých potravin, kojenecké stravy, hygienických prostředků, obvazového materiálu, léků a několik pytlů dek, karimatek a oblečení. V neděli 6. 3. 2021 v 11:00 hod, bude SDH obce zavážet veškerý materiál do centrálního skladu Pardubického kraje v České Třebové.

Pro zájemce nadále platí, že je možné přinášet dary do sálu OÚ, kdy v případě nepřítomnosti lze zanechat u dveří kanceláře. V odpoledních hodinách je na místě vždy jeden hasič a to do 20. hod. O víkendu bude sál rovněž otevřen a to v čase 9:00 – 11:00. Zda bude probíhat sbírka i nadále, bude záležet na vývoji situace a aktuálních potřebách.

Příjem darů:

Všední den        6:00 - 20:00

Víkend                 9:00 – 11:00

 

Všem dárcům patří velký dík!!!

Foto dary 1 Foto dary 2 Foto dary 3 Foto dary 4 Foto dary 5 Foto dary 6

 

28. 2. 2022

Dnes byl doplněn seznam potřebného materiálu (viz. níže). Zároveň již víme, kam budeme naši humanitární sbírku směřovat. Pardubický kraj, oslovil obce pro koordinaci celé akce a zřídil pro tyto účely centrální sklad v České Třebové, kam bude materiál za pomoci jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí navážen. Zároveň jsou zástupci Pardubického kraje v pravidelném kontaktu s představiteli partnerského regionu, kterým je Zakarpatská oblast. Tento region je nejzápadnějším regionem Ukrajiny a neodehrávají se zde aktuálně žádné boje. Proto je předpokladem, že se tento region stane centrem humanitární pomoci pro Ukrajinu jako takovou, ale zároveň se očekává, že se Zakarpatí bude muset postarat až o stovky tisíc vnitřních uprchlíků z východních částí Ukrajiny. Zástupci kraje byli představiteli Zakarpatské oblastní rady požádány, aby na jejich ukrajinské účty nebyly posílány finanční prostředky, jelikož dostupnost základních komodit je na Ukrajině v tuto chvíli velice omezená a není tak možné potřebné věci zakoupit.

Ze zmíněného centrálního skladu kraje bude následně, ve spolupráci s dalšími organizacemi a partnery, zajištěna přeprava do Užhorodu, kde bude vytvořeno Centrum humanitární pomoci.

 

Ukrajina26. 2. 2022

Vážení občané,

v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu je naší morální povinností pomoci, jak jen to lze. Koncem týdne byly obce osloveny hejtmanem Pardubického kraje s prosbou o sepsání seznamů s vhodnými ubytovacími kapacitami v majetku obcí. Naše obec takovými prostory bohužel nedisponuje, ale hned v první dny se na mě obrátila rodina, která je připravena přijmout rodinu z Ukrajiny zmítané válkou.

Přestože nevlastníme obecní ubytovací kapacity, tak i malé skutky mohou hodně pomoci, je-li jich spousty vedle sebe. Od pondělí 28. 2. bude obec organizovat materiální sbírku, kterou budeme následně směrovat na Ukrajinu ať již přes Obec Ukrajinskou Pardubice, či jiný vhodný subjekt.

Prosím ty, kteří mají o tuto sbírku zájem, aby se soustředili na následující položky, kterých je pro ukrajinské občany nebo armádu potřeba:

  • trvanlivé potraviny (konzervy, těstoviny, cereálie, sušenky, sušené ovoce, balená voda)
  • drogérie, hygienické potřeby
  • spací pytle, přikrývky, sportovní potřeby pro nouzové přenocování, teplé oblečení
  • zdravotnický materiál (obvazy, náplasti, nesterilní obvazy, ochranné rukavice, volně prodejná léčiva)

Seznam budeme případně doplňovat podle aktuálních potřeb.

Veškerá pomoc bude přijímána na našem obecním úřadě a jelikož nemusí být po celý den přítomna osoba v kanceláři, bude přes den otevřen vchod budovy a Vaši pomoc můžete zanechat v 1. patře před kanceláří úřadu. V odpoledních hodinách bude každý den přítomen člen hasičské jednotky a to do 20:00, který bude dary přebírat a pomůže s případným vyložením.

Vzhledem k tomu, že v naší obci žijí občané, kteří mají kořeny na Ukrajině, kde stále žijí jejich příbuzní, přeji jim sílu, zdraví a rychlý konec těchto útrap.

Finanční sbírku obec neorganizuje a je možné využít účty CELOSTÁTNÍCH SBÍREK NA POMOC UKRAJINĚ, např. viz níže.

 

Český červený kříž pro Ukrajinu

Sbírkový účet: 333999/2700, variabilní symbol 1502

https://www.darujspravne.cz/daruj/castku/pomozte-ukrajine

Rozcestník mnoha dalších sbírek najdete na stránkách nadace VIA, www.darujme.cz/ukrajina

Člověk v tísni, SOS Ukrajina

Sbírkový účet: 0093209320/0300

Rychlý odkaz na sbírku, kde lze pohodlně a rychle online přispět, zde.

https://www.darujme.cz/projekt/648

Charita pro Ukrajinu, Charita Česká republika

Sbírkový účet 55660022/0800, variabilní symbol 104

Dárcovské SMS na číslo 87 777: DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90

https://www.darujme.cz/projekt/1205923

Pomozte Ukrajině s Pamětí národa, organizace Post Bellum

Odkaz na online portál na sbírku, kde lze pohodlně přispět, zde.

https://www.darujme.cz/projekt/1205934

UNICEF pomáhá na Ukrajině

https://www.darujme.cz/projekt/1205940

SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

https://www.darujme.cz/projekt/1205456

Armáda spásy – Pomoc pro Ukrajinu

https://www.darujme.cz/projekt/1205953

Diecézní charita ostravsko-opavská: Podpora obětem konfliktu na Ukrajině

https://www.darujme.cz/projekt/1169

CARE Česká republika: Pomoc Ukrajině

https://www.darujme.cz/projekt/1205952

Sdružení pro integraci a migraci, o.p.s.: pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v ČR

https://www.darujme.cz/projekt/1205960

Diakonie Českobratrské církve evangelické, Středisko humanitární a rozvojové spolupráce

https://www.darujme.cz/projekt/1205964

NESEHNUTÍ - Zachraňme zástupkyně*ce občanské společnosti v Ukrajině

https://www.darujme.cz/projekt/1205968

NFNZ - Nadační fond nezávislé žurnalistiky SOS UKRAJINA NEWS

https://www.darujme.cz/projekt/1205971

Psí život, z.s.,Pomoc ukrajinskému útulku Friend

https://www.darujme.cz/projekt/1205954

a další, které se stále průběžně registrují…