Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
Po stopách odboje na Bohdanečsku
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Vítání léta aneb "Hurá, prázdniny!"
29 30
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Projekty obce > Výstavba MŠ Černá u Bohdanče

Výstavba MŠ Černá u Bohdanče 

Výstavba Černá u Bohdanče
Celkové náklady  Budou doplněny po ukončení výběrového řízení na zhotovitele
Dotace IROP cca 40 mil. Kč
Podíl obce Budou doplněny po ukončení výběrového řízení na zhotovitele

 

Mateřská škola.

Existence mateřské školy v naší obci se pomalu a jistě stává realitou. Půjde o nejnáročnější a nejnákladnější projekt v historii obce. Mateřská škola bude mít dvě třídy a kompletní zázemí včetně kuchyňského provozu.

Důležitým bodem bez nějž by k realizaci nikdy nedošlo, je získání dotace ve výši přes 40 mil Kč. Celkové náklady budou známy po výběru zhotovitele. Odhadujeme, že bude třeba dodat 20 až 25 mil Kč z vlastních prostředků. Využijeme úspory obce a část prostředků pokryjeme pomocí bankovního úvěru.

Přípravy k realizaci výstavby mateřské školky se datují až do roku 2017. V obci probíhala masivní výstavba rodinných domů a bylo zřejmé, že dojde k výraznému nárůstu počtu malých dětí, u kterých budou mít rodiče problém s umístěním do mateřských škol v okolí. Právě v roce 2017 jsme zahájili proces změny Územního plánu Černá u Bohdanče a to nejen z důvodu budoucí výstavby mateřské školy, ale i pro zajištění další občanské vybavenosti, která obci chyběla. Bez změny ÚP bychom si mohli cokoli přát a i kdybychom měli finančních prostředků nadbytek, nepostavili bychom nic, jelikož v ÚP nebylo s takovým druhem stavby počítáno.

Živě si pamatuji, jak jsme počátkem roku 2021, společně s projektantem, přijali pozvání pardubického radního Mgr. Rychteckého (odpovědného v Pardubicích za školství), do právě vybudované mateřské školy ve Svítkově. Tomuto pozvání předcházelo oznámení Města Pardubice, že nedostatek míst v MŠ je tak velký, že Pardubice nebudou přijímat do svých školek jiné, než své děti. Když jsme přijeli do této nové školky, hltali jsme maximum informací od zástupců investora, projekční kanceláře i personálu školky, abychom se co nejvíce inspirovali. Školka ve Svítkově byla postavena za pomoci dotačních prostředků z výzvy, která byla v minulosti vyhlášena. Nám nezbývalo nic jiného, než začít projektovat, věřit a být maximálně připraveni na chvíli, kdy se podobná výzva bude v budoucnu snad opakovat.

O školství a školce jako takové bychom zde mohli psát dlouhé řádky, ale mnohdy by to bylo opakovaně. Spousty toho může čtenář na tomto webu dohledat, pokud si otevře "Oznámení a hlášení" a zaškrtne si záložku "školství". 

O novinkách v projektu výstavby mateřské školy vás budeme pravidelně informovat.

 

 

MŠ Černá u Bohdanče - vizualizace
MŠ Černá u Bohdanče - vizualizace
MŠ Černá u Bohdanče - vizualizace
MŠ Černá u Bohdanče - vizualizace
MŠ Černá u Bohdanče - vizualizace
MŠ Černá u Bohdanče - vizualizace
MŠ Černá u Bohdanče - vizualizace
MŠ Černá u Bohdanče - vizualizace
MŠ Černá u Bohdanče - vizualizace
MŠ Černá u Bohdanče - vizualizace