Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31
Prodej chovných kuřic - Drůbež Novák HB
1
Rybitevský velikonoční jarmark
Ukliďme Česko - Černá u Bohdanče
2
3 4 5 6 7 8 9
Velikonoční dílničky v Černé u Bohdanče
Velikonoční dílničky v Černé u Bohdanče
10 11 12 13 14 15 16
Divadelní představení pro děti ČERT A KÁČA (Společenský dům Přelovice)
Divadelní představení pro děti ČERT A KÁČA (Společenský dům Přelovice)
17 18 19
Zápis do 1. třídy ZŠ
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Čarodějnice v Černé u Bohdanče
Čarodějnice v Černé u Bohdanče
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Projekty obce > Rekonstrukce OÚ

Rekonstrukce OÚ 

Rekonstrukce "Obecní dům Černá u Bohdanče"
Celkové náklady hrubý odhad 17-20 mil. Kč
Dotace Státní fond životního prostředí (tepelné čerpadlo, zateplení, výměna okenních a dveřních výplní, střešní krytina, instalace FVE) 5.113.897,75 Kč
Dotace MMR (rekonstrukce vnitřních prostor, nové rozvody voda, el., radiátorové rozvody, změna dispozic) ? možnost získat cca 7 mil. Kč 
Podíl obce ? Dle výše získaných dotačních prostředků

 

V současné době je na tuto akci vydané stavební povolení na základě předložené dokumentace pro územní a stavební povolení (DÚR + DSP) a je zhotovena dokumentace pro provedení stavby (PDPS). V podstatě obci nebrání nic v zahájení realizace. Jelikož se jedná o nákladnou akci, obec podala dvě žádosti o dotaci a to na vnější obálku, což zahrnuje zateplení, výměnu okenních výplní, instalaci tepelného čerpadla, výměnu střešní krytiny a instalaci fotovoltaické elektrárny. Druhá žádost o dotaci řeší vnitřní rekonstrukci včetně nových rozvodů, radiátorové soustavy a podobně. Současný stav budovy je takový, že vytápěna je cca jedna třetina budovy a to plynovými kamny WAW, chybí rozvody teplé vody, okna jsou klasická nezateplená a budova energeticky nesplňuje současné standardy.

První dotaci obec úspěšně získala a snahou je obdržet dotaci i na vnitřní rekonstrukci. Dotaci ve výši 5.113.897,75Kč je možné odkládat až do roku 2025.

Cílovým stavem této akce je energeticky úsporná budova, což v současné době získává ještě více na významu a kompletní rekonstrukce vnitřních prostor. V 1. PP (suterén) by měla být umístěna technologie vytápění a prostor (šatna) pro zaměstnance. V 1. NP (přízemí), které bude bezbariérové, se nachází prostory obecního úřadu, sociální zařízení a technologie budovy. Celé 2. NP (patro) zahrnuje komunitní prostory s upraveným sálem se stejnou výškou podlah, foyer, kuchyňské a barové zázemí pro sál a místnost např. pro fitness, posilovnu apod. Střecha by měla být osazena FVE napojenou na bateriové úložiště, které bude zdrojem el. energie pro tuto budovu.

Vizualizace 1
Vizualizace 2
Vizualizace 3
Vizualizace 4
Vizualizace 5
Vizualizace 6