Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28
Základní a mateřská škola Živanice vás srdečně zve na Den otevřených dveří
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24
Obecní ples Černá u Bohdanče
Obecní ples Černá u Bohdanče
25 26
27 28 29 30 31
Prodej chovných kuřic - Drůbež Novák HB
Prodej chovných kuřic - Drůbež Novák HB
1
Rybitevský velikonoční jarmark
2
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Projekty obce > POŘÍZENÍ AED PRO JSDH OBCE (JPO V)

POŘÍZENÍ AED PRO JSDH OBCE (JPO V)NadaceCEZ logo

 

 

 

POŘÍZENÍ AED PRO JSDH OBCE (JPO V)
Celkové náklady na pořízení 72.479,-Kč
Příspěvek Nadace ČEZ 60.000,-Kč
Náklady obce 12.479,-Kč

 

Cílem pořízení automatického defibrilátoru je včasný zásah v případě potřeby resuscitace. Toto konkrétní zařízení bylo vybráno na základě konzultace se Záchrannou službou Pardubického kraje, která disponuje stejným druhem zařízení ve svých vozech a umožňuje záchranářům po příjezdu na místo okamžité přepojení pacienta na své zařízení bez potřeby výměny elektrod na těle pacienta.

AED je mikroprocesorem řízený přístroj, který mohou obsluhovat jak nevyškolení, tak trénovaní zachránci. Po zapnutí přístroje se zachránce okamžitě řídí hlasovou a obrazovou nápovědou.

V čase srdeční zástavy je řada osob postižena život ohrožující poruchou srdečního rytmu – komorovou fibrilací. Prostřednictvím AED je možné dodat kontrolovaný elektrický výboj nazývaný defibrilace, který může obnovit normální srdeční rytmus.

Pokud je defibrilace provedena 3-5 minut od náhlého kolapsu, zvyšuje se pravděpodobnost obnovení srdečního oběhu na 50-75 %. Veřejný přístup k AED tak představuje šanci časného provedení defibrilace před příjezdem záchranné služby.

V současné době dochází k registraci AED do databáze složek IZS, aby bylo možné aktivovat okamžité použití v případě potřeby.

Děkuji Nadaci ČEZ, která podpořila tento náš projekt většinovou částkou a přeji Všem, aby tohoto zařízení nebylo potřeba a pokud ano, aby odvedlo dokonalou práci.

AED Černá u Bohdanče