Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Úplná uzavírka úseku ul. Poděbradská v Pardubicích
2 3 4 5 6
Jarní větrání skříní a zahrad v komunitním šatníku VOTOČ TO
Ukliďme Česko - Černá u Bohdanče
7
Velikonoční koncert Přelouč
8 9 10 11 12 13
Pozvánka na módní show do Pardubic
14
15 16 17
Zápis do první třídy
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Zajištění nákupu a pomoc při zajištění základních životních potřeb

Zajištění nákupu a pomoc při zajištění základních životních potřebVážení občané,

dnešní nařízení vlády č. 98 doporučuje osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče. Z tohoto důvodu ukládá nařízení starostům povinnost zajistit výše uvedeným osobám pomoc při zvládání základních životních potřeb, včetně nákupu potravin a léků. Přestože jsme tuto službě informovali již před tímto nařízením, opět se připomínáme a doporučujeme těmto osobám, aby z důvodu minimálního pohybu na veřejném prostranství využili této nabídky. Své požadavky není nutné vhazovat do poštovní schránky úřadu, ale využijte telefonického spojení 606 660 239 nebo e-mail: obec@cerna-u-bohdance.cz

Chtěli bychom tuto službu zároveň nabídnout i jiným skupinám osob, např. matkám v domácnostech s dětmi, případně nemocným občanům a podobně, až do chvíle našich personálních a technických možností. Zároveň žádáme, aby nebylo zneužíváno těmi, kteří mají v této chvíli své možnosti zajištění nákupu či obstarání ostatních životních záležitostí. Služba je rozšířena pro všechny, kteří nemají jinou možnost nebo by taková možnost byla velmi složitá. Zde bych rád poděkoval i těm občanům, kteří nabídli svou pomoc na základě našeho hlášení. Moc si toho vážíme a je skvělé mít takové lidi kolem sebe.

Jelikož je toto hlášení zaměřeno na skupinu osob, ve které ne každý má technické vybavení k navštívení webu obce, prosím o sousedy, této skupiny obyvatel, aby předali informaci i s telefonním kontaktem na úřad.

Děkuji Vám a přeji mnoho zdraví, pevné nervy a klidné dny.

Ing. Luděk Pilný, starosta