Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Čarodějnice v Černé u Bohdanče
1 2 3 4 5
6 7 8 9
Prodej kuřic Novák HB
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Výsledná podoba MHD (linak č. 18) platná od 7. 3. 2021

Výsledná podoba MHD (linak č. 18) platná od 7. 3. 2021Vážení občané,

blíží se termín, od kterého nastane úprava jízdních řádů MHD a korekce některých spojů. Již v minulých článcích byla redukce ze strany Pardubického kraje představena. Od té doby probíhala jednání a zde je výsledek.

Od zveřejnění záměru jsme jednali o nové podobě linky č. 18. Důvodem bylo ohrožení dalších, neuvedených spojů, které hradí Obec. Přestože se Obec rozhodla tyto spoje zachovat, bylo podmínkou, aby nerušili spoj a zachovali financování objednatelé, kteří jsou před námi na trase. Takto se dostaly do ohrožení další spoje, které z obce odjíždí v pracovní dny přibližně v 7:30 a 19:30. Jednání mezi námi a zástupci Obce Rybitví přinesla dohodu v ochotě nadále financovat zmíněné spoje, které nejsou v režii Pardubického kraje. Podoba jízdního řádu pro rok 2021 je tak mnohem příznivější, než se na konci minulého roku zdálo.

Výsledkem, který bude platit od 7. 3. 2021, je zachování zmíněných spojů odjíždějících cca v 7:30 a 19:30. Další příznivou zprávou je, že po dohodě se zástupci Obce Rybitví, jsme za zrušení dvou večerních spojů, hrazených doposud Pardubickým krajem, vyžádali u DpmP možnost zavedení spoje, který by z centra Pardubic odjížděl po 21. hodině. Tento spoj, který byl některými občany v minulosti žádán a DpmP neměl pro jeho zavedení časový prostor, se podařilo dojednat a finančně se na něm bude podílet jak naše Obec a Obec Rybitví, tak částečně přispěje i Pardubický kraj.

Z výsledku je patrné, že původně plánovaná redukce, z důvodu nevyužívání linky č. 18, vzala poměrně za své. Tyto ústupky ze strany Pardubického kraje jsou podmíněné využíváním jednotlivých spojů v budoucím čase. Veškeré strany jsou ztotožněny s tím, že nadále bude probíhat sledování vytíženosti a na konci roku 2021 dojde k redukci těch spojů, které za poměrně vysoké náklady jezdí prázdné nebo minimálně vytížené. Statistika bude pochopitelně probíhat ve chvíli, kdy nebudeme omezováni současnými pandemickými opatřeními. Mohu ujistit, že dopravní obslužnost v časech, kdy cestují naše děti zejména do/ze škol a stejně tak pracující, je pro nás prioritou.

Chtěl bych velmi poděkovat zástupcům Pardubického kraje a Obce Rybitví za konstruktivní jednání, která přinesla toto finální řešení.

Podobu jízdních řádů  u všech zastávek na lince č. 18 můžete shlédnout v přílohách níže.

 

Živanice,Nerad - Černá u Bohdanče - Hlavní nádraží - Dražkovice - Mikulovice,Staňkova

Mikulovice,Staňkova - Dražkovice - Hlavní nádraží - Černá u Bohdanče - Živanice,Nerad