Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31
Komunitní šatník VOTOČ TO
Komunitní šatník VOTOČ TO
1 2
Okresní výstava mladých králíků, místní soutěžní výstavy králíků, drůbeže a holubů a další
3
240 let evangelického sboru v Bukovce
Loučení s létem - Černá u Bohdanče
Okresní výstava mladých králíků, místní soutěžní výstavy králíků, drůbeže a holubů a další
Loučení s létem - Černá u Bohdanče
Trojboj o Černobohdanečský pohár - již tuto neděli
4 5 6
Prodej nosných kuřic - černá u Bohdanče
7 8 9
Okresní výstava okrasného ptactva, drobného zvířectva a včelařská výstava
10
Okresní dožínky v rámci výstavy Koně v akci
Okresní výstava okrasného ptactva, drobného zvířectva a včelařská výstava
11 12 13 14 15 16
Czech and Then Some v Přelouči
Výprodej přímo ze skladu /Hodnězamalo.cz/ - Vlčí Habřina
17
Czech and Then Some v Pardubicích
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
SVATOVÁCLAVSKÝ PĚŠKOPAŤÁK
29 30
Podzimní turnaj ve stolním tenisu
Podzimní turnaj ve stolním tenisu
1
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Stavba "chodník - točna" dokončena

Stavba "chodník - točna" dokončenaVážení občané,

s velkou radostí Vám mohu oznámit, že dnes proběhlo předání stavby „chodník - točna“ a zároveň se uskutečnila „Závěrečná kontrolní prohlídka stavby“, při které Oddělení speciálního stavebního úřadu a dopravy neshledalo vad a dílo bylo provedeno podle vydaného společného povolení. Na základě těchto skutečností vydal úřad „Kolaudační souhlas“.

Tato akce nám přinesla novu tvář průjezdem obcí a především bezpečný pohyb kolem hlavní komunikace.

Součástí vybudování chodníků je i nová točna se zastávkou, na kterou mnozí čekají. Až na základě dnešního „Kolaudačního souhlasu“, může DpmP požádat Odbor dopravy o rozšíření licence na nové zastávky. Přestože lhůta pro toto řízení trvá až 30 dnů, byl jsem ubezpečen, že všechny strany udělají maximum pro zkrácení lhůty tak, abychom uvítali MHD na zastávce sever ještě v měsíci listopadu. O termínu zahájení provozu Vás budu včas informovat.

V souvislosti s MHD bych rád upozornil na dnešní dohodu se zástupci Dopravního podniku, že původní zastávka u OÚ bude od středy sloužit při příjezdu do obce pouze k výstupu a pro odjezd směr Rybitví bude využívána již nová zastávka v zálivu a to od středy 18. 11. 2020.

Rád bych Vás také upozornil na zveřejněnou informaci o úplné uzavírce směr Lázně Bohdaneč. Přestože práce na novém mostě u pily provázejí komplikace díky vysokému stavu vody v Černské strouze, byla uzavírka dnes potvrzena a to od 16. 11. 2020. Hned v tento první den uzavírky bude probíhat frézování silnice. Uzavírka bude probíhat do 26. 11. 2020 a následně bude vrácen provoz na semafory a to do odstranění provizorního přemostění, které by mělo být ukončeno 18. 12. 2020. Po tomto termínu si budeme užívat nových komunikací ve všech směrech bez omezení. Na druhou stranu bych rád uvítal omezení, které by přinesla III. etapa, úsek od mostu u pily ke komunikaci LB – Živanice. Stejně tak by bylo krásné, kdyby doznala změn i komunikace mezi Černou u Bohdanče a Rybitvím. Je otázkou, zda situace kolem pandemie nebude směřovat prostředky dlouhou dobu jiným směrem.

Přeji Vám bezpečnou jízdu a především chůzi naší obcí a přikládám pár fotografií stavu před a po rekonstrukcích, které jsme v letošním a minulém roce realizovali.

 

Před rekonstrukcemiPřed Po rekonstrukcíchPo
Před Po
Před Po