Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26
Pozvánka na besedu Vesmírné dobrodružství
27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Stánek u písníku Velká Černá

Stánek u písníku Velká Černá 

Chtěli jsme si to nechat jako překvapení… Množí se ale dotazy občanů, a tak musíme jít s pravdou ven :-)

Stánek bude!

Jak jsme avizovali na veřejném zasedání zastupitelstva, tak stánek pořídí a bude provozovat obec. Důvody jsme vysvětlovali na příslušném zasedání a později se k nim vrátíme. Bude to těžký úkol, starost pro všechny z nás. Věříme, že s pomocí občanů obce, se starost změní v radost. Vítáme jakoukoliv pomoc a aktivitu občanů. Jaké si to uděláme, takové to budeme mít.

Na projektu nového zařízení u písníku intenzivně pracujeme již delší dobu a nyní se blížíme zdárnému konci.

Co všechno máme za sebou?

  1. Hledání zařízení

Bohužel stávající zařízení „maringotku“ si přivlastnil někdo jiný (spor o její vlastnictví budeme řešit později). Navíc tato maringotka nesplňuje podmínky pro provoz, ač se to zdá zvláštní, když tu v provozu byla, ale provozovatel zařízení by nám mohl sdělit, jaké vady bylo a je nutno odstranit. Celá naše cesta k novému stánku proto začala hledáním vhodného zařízení. Volba padla na dnes velmi moderní „gastro kontejner“.

  1. Absolvovali jsme řadu prohlídek již hotových a krátce používaných zařízení. Jejich hlavní výhodu byla úspora času. Část zařízení byla nevyhovující, ale u většiny z nich jsme narazili na neochotu uskutečnit prodej řádným způsobem. Tedy s fakturou a platbou na účet… Hotovost v tomto oboru vládne. Jak říká klasik: “Cash is king“ :-)
  2. Po zvážení všech pro a proti jsme se nakonec rozhodli pro nový gastro kontejner. Štěstí nám přálo a narazili jsme na jeden, který byl již ve fázi před dokončením. Tím jsme ušetřili min. měsíc času.

 

  1. Vybavení

V dalším kroku bylo třeba dořešit vnitřní uspořádání, rozmyslet si sortiment a najít vhodné vybavení. Nebylo to úplně jednoduché, ale podařilo se. Samozřejmě jsme se radili s odborníky. Budeme rádi, když sortiment budeme tvořit společně.

 

  1. Jednání s pivovarem.

Máme za sebou i jednání s pivovarem a úspěšné uzavření smlouvy. Volba padla na známý pivovar z Plzně :-) a tak Pilsner Urquell na čepu nebude chybět, které doplní druhé pivo z portfolia tohoto pivovaru.

 

  1. Úřady, úprava terénu…

Vše jsme si museli nechat posvětit od příslušných úřadů a domluvit přípravu terénu pro umístění kontejneru. Obec to má v tomto ohledu těžší než soukromník. Vše musí být tzv. v řádku, nemůžeme si dovolit jakákoliv pochybení a „pirátské akce“ :-)

 

  1. Personál

Chceme, aby byl stánek „komunitní“ záležitostí v rámci naší obce, a proto hledáme brigádníky mezi občany.

 

Již na konci tohoto týdne uvidíte první výsledky našeho snažení a další přípravy pokračují.

 

 

Fotografie jednoho z navštívených zařízení (ne vždy taková zařízení odpovídají přísným požadavkům)

Foto  Foto     Foto

 

A takto bude vypadat to naše, kdy jsme šli cestou nově připraveného gastro provozu z výše popsaných důvodů.

Příprava interiéru Exteriér Exteriér Exteriér 

Exteriér

 

Dnes připravený prostor pro samotné umístění a bezprostřední okolí

Příprava plochy Příprava plochy Příprava plochy Příprava plochy