Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
Po stopách odboje na Bohdanečsku
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Vítání léta aneb "Hurá, prázdniny!"
29 30
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Semafory v obci - červená znamená STŮJ

Semafory v obci - červená znamená STŮJVážení občané,

pár skutečností k dotazům na semafory v místě budovaného nového chodníku. Proč je interval tak dlouhý, když nic nejede, proč nejsou v některých dnech semafory odstraněny, když se zde nepracuje apod..

Dopravní značení je stanoveno z důvodu bezpečnosti a z důvodu práce na komunikaci, která je zároveň staveništěm, kde se pohybují stroje, nákladní automobily, je zde skládán materiál atd. Jedná se o zábor komunikace, o který firma musí zažádat a za tento zábor hradí správci komunikace nemalé finanční prostředky.

Zřizování dopravního omezení

Dopravní značení je řešeno příslušným správním řízením a je schvalováno dopravní policií. Vše je následně uveřejněno příslušnými vyhláškami, ke kterým se může každý vyjádřit. Přechodné dopravní značení je následně povoleno a nikoli na období nějaké pracovní doby, ale na období stavby jako celku.

To, že zhotovitel tyto semafory otáčí mimo provoz, když ukončí denní práce, je jeho vstřícný krok vůči nám řidičům a rozhodně ne povinnost. Naopak je to zhotovitel, který na sebe bere zodpovědnost tím, že se v budovaném úseku nic nestane, když toto umožní.

Proč někdy semafory zůstanou na svém místě a jindy jsou odstraněny

Nikdo je tu nezapomněl, ale je to vždy z nějakého důvodu, především bezpečnosti, přestože si můžeme myslet a říkat „jééé, tak snad není nikdo takový střelec“. Jsou dny, kdy jsou např. obnažené krajnice komunikací do větší hloubky a umísťují se zde zábrany, aby nezajelo vozidlo k takové krajnici, která by se mohla utrhnout, nebo když je složený materiál na komunikaci i po skončení práce, což opět zužuje průjezdní profil.

Tato stavba netrvá dlouhou dobu, nejedná se o úplnou uzavírku, kdybychom museli objíždět přes Lázně Bohdaneč a jediným problémem je vydržet necelé tři minuty na červené (v tom nejhorším případě). Ano, může se to zdát dlouhá doba, zejména když nejede nic proti nám, ale semafory neumí počítat chvíli se silným a následně slabým provozem, neumí přidat na délce červené ve chvíli, kdy jede úsekem MHD apod.

Jízda na červenou

Pro někoho běžná záležitost, která je z pohledu lidí pohybujících se na stavbě již za hranou. Společnost, která chodník buduje, má snahu nám co nejméně komplikovat život a někteří jedinci za jejich zády projíždí ve směru, ve kterém je červená a rychlostí, která nepatří do obce ani když zde semafory nejsou umístěny.

Znovu žádáme o bezpečnou jízdu a trpělivost, necelé 3 minuty nejsou nic, coby se nedalo vydržet.