Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Rekonstrukce obecního úřadu startuje - v čem všem nás omezí

Rekonstrukce obecního úřadu startuje - v čem všem nás omezíVážení občané,

rád bych Vás v krátkosti informoval o důležitých, řekl bych zásadních událostech těchto dnů. Minulý týden jsme podepsali smlouvu se zhotovitelem na rekonstrukci obecního domu, který vzešel z výběrového řízení a dnes jsem objekt úřaduprotokolárně předal.

V rámci tohoto předání bylo rozhodnuto, že budovu musí v dohledné době opustit i kancelář OÚ. Ačkoli jsem toto předpokládal, stále jsem doufal v nějaké jednodušší řešení, kdy budeme kancelář přesouvat v rámci budovy. Rekonstrukce je však natolik komplexní, že není možné zajistit trvalý přívod energie, vody, nebude možné zabezpečit hygienické a především bezpečnostní podmínky. Do zajištění náhradního řešení se však nic nemění a kontaktním místem pro vás zůstávají současné prostory. Tento režim bude mít omezení v tom, že nebude možný volný pohyb po budově a dojde vždy k vyzvednutí občana (klienta) u dveří budovy.

Čeho vše se rekonstrukce dotkne...

  1. Posilovna – tento provoz dnešním dnem končí.
  2. Sál- cvičení – stejně jako u posilovny, není možné nadále organizovat jakékoli cvičení.
  3. Rozsvěcení vánočního stromečku – rozsvěcení rozhodně proběhne, včera jsme připravili výzdobu, abychom mohli 3. prosince o první adventní neděli společně rozsvítit. Rozsvícení letos proběhne komorně právě z důvodu chybějícího zázemí, včetně elektrických přívodů, které jsou rovněž součástí předání. Rozhodně společně rozsvítíme a připravíme i nějaký teplý nápoj, více informací připravuji do samostatného příspěvku.
  4. Čert s Mikulášem – rozhodně bude chodit po obci i v letošním roce, tak jak jsou rodiče již zvyklí. Návštěvu můžete objednat na e-mailové adrese obce a k tomu dodat pár informací pro Mikuláš nebo čerta. Přesnější informace zveřejním rovněž v samostatném příspěvku.

Vážení občané, čeká nás, velmi náročné období, kdy budeme muset pracovat v provizorních podmínkách. Zároveň je to období, kdy v jeden okamžik rozjíždíme spousty náročných projektů. Realizace těchto projektů je zásadní a přinesou obci nové možnosti. Důležité je, že na tyto projekty byly získané dotační prostředky, které několikanásobně převyšují roční rozpočet obce a nevyužít je, když už se je podařilo získat, by bylo velmi nezodpovědné.

V souvislosti s dotacemi bych rád informoval o zahájení výběrového řízení na zhotovitele MŠ. Veškerá tato řízení probíhají podle zákona o zadávání veřejných zakázek, mají svá pravidla a postupy a půjde-li vše bez přílišných překážek, kterými jsou v průběhu řízení různá dotazování např. na projektovou dokumentaci apod., bude zhotovitel znám v průběhu měsíce ledna.

Co říci závěrem této stručné, leč na události obsáhlé informace.Vítání občánků, které jsme zorganizovali v minulém týdnu, bylo na téměř rok poslední kulturní akcí v objektu OÚ. Přeji si, aby rekonstrukce proběhla bez zbytečných komplikací a abychom nejpozději 31. 10. 2024 slavnostně otevřeli a oslavili nové prostory.