Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26
Beseda Vesmírné dobrodružství
27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Pozor - trávení zvířat v obci!

Pozor - trávení zvířat v obci!Vážení občané,

bohužel se v obci opakovaně vyskytuje otrava koček, za kterou stojí slušně řečeno bezohlednost člověka. Nejde pouze o trávení, ale i střílení ze vzduchovky, plynové pistole či podobné zbraně. Nepředpokládám, že ten kdo za tímto chováním stojí, se změní po přečtení těchto řádků, a přesto na něho apeluji, aby se takového jednání zdržel.

Poslední případ je ze včerejšího dne, kdy jsem byl osobně u kočky, která ležela v křečích a musela být následně uspána. Není to příjemný pohled, když vidíte, jak trpí.

Ne každý je příznivcem koček, ale je to živý tvor a rozhodně si něco takového nezaslouží. Kočka není pes a nerespektuje ploty u domů, tak to bylo, je a bude. Jsem přesvědčen, že ten kdo toto provádí, zná i majitele koček a není nic jednoduššího, než se stavit za majiteli a s nimi si vysvětlit své. Přestože kočku zřejmě nikdo nenaučí vyhýbat se konkrétním místům, je tento způsob řešení nepřijatelný.

Kočka od pradávna patřila k člověku a ke stavení a nebude tomu jinak, přestože se změna ve způsobu života změnila a tudíž se změnila i malinko role koček u domu.

Zároveň chci dát tímto najevo majitelům koček, že se toto v obci děje. Stejně tak bych chtěl požádat majitele koček a ze svého okolí vím, že to tak ve většině případů je, aby zvážili kastraci svých miláčků a tím přispěli k neřízenému rozmnožování. Jsem si vědom této rozporuplné žádosti, kdy se najdou jednak odpůrci, tak zastánci kastrace a není to z mé strany přiklonění na jednu či druhou stranu, je to pouze myšlenka ke zvážení, která nemá nic společného s tím, že tu existují lidé, kteří dokáží týrat zvířata.

Nechci ani pomyslet, že by otrávené návnady někdo umísťoval i na veřejně přístupném prostranství, kde se pohybují i mále děti.

Ještě jednou prosím, zdržte se takového chování a je-li to pro Vás problém, zkuste ho řešit jiným způsobem. Řešením může být ve finále jen tolerance a úcta k životu, byť zvířecímu.