Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Úplná uzavírka úseku ul. Poděbradská v Pardubicích
2 3 4 5 6
Jarní větrání skříní a zahrad v komunitním šatníku VOTOČ TO
Ukliďme Česko - Černá u Bohdanče
7
Velikonoční koncert Přelouč
8 9 10 11 12 13
Pozvánka na módní show do Pardubic
14
15 16 17
Zápis do první třídy
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Čarodějnice v Černé u Bohdanče
1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Omezení provozu - Rekonstrukce silnice III/32225 II. etapa

Omezení provozu - Rekonstrukce silnice III/32225 II. etapaVážení spoluobčané,

blíží se termín zahájení rekonstrukce komunikace od mlýna na konec obce směr Rybitví. Momentálně řeším vyjádření k uzavírce tohoto úseku. Je již zřejmé, že tento úsek bude z důvodu bezproblémových a především co nejrychlejších prací od 1. 9. do 8. 11. 2020 (toto je plán) uzavřen a čeká nás objízdná trasa přes Lázně Bohdaneč.

Je tedy zřejmé, že uzavírka, která nastane z druhé strany obce, z důvodu rekonstrukce komunikace mezi koncem obce na straně Bohdanče a novým mostem u pily nebude dříve, než bude dokončena výše zmíněná první akce.

Z důvodu uzavřeného úseku, před farmou (JZD), nastane i změna v MHD. Autobusy k nám budou zajíždět ne od Rybitví, ale od Lázní Bohdaneč a zastávka u OÚ tak zůstává v provozu. Zastávka u bytovky bude po dobu uzávěry mimo provoz. Tato náhradní linka č. 18 bude pendlovat mezi Černou u Bohdanče, přes Lázně Bohdaneč a Rybitvím, kde bude přestup na klasickou linku č. 18, která bude pokračovat do Pardubic. Tímto se změní i časy odjezdů z Černé u Bohdanče, tedy odjezdy budou o pár minut dříve, aby spoje navazovaly v obci Rybitví na stálý jízdní řád linky č. 18.

Od 1. 9. 2020 zahájí provoz nový spoj, o kterém jsem informoval již v minulosti, který je koncipován tak, aby odvážel naše děti do ZŠ Rybitví. Tento jediný spoj nebude během uzavírky končit na přestupním místě u hl. silnice v Rybitví, ale bude zajíždět na zastávku blíže školy.

Detailní informace, včetně časových posunů jízdních řádů, Vám sdělím po konečných jednáních s DpmP a realizační firmou, které se uskuteční v nejbližších dnech.

Souběh několika akcí vypadá hrozivě, ale výsledný užitek, který nebude rozprostřen do několika let, za to stojí.

Všem přeji krásné a klidné dny.