Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Čarodějnice v Černé u Bohdanče
1 2 3 4 5
6 7 8 9
Prodej kuřic Novák HB
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Obec získala dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj

Obec získala dotaci od Ministerstva pro místní rozvojVážení občané,

s velkou radostí Vám mohu oznámit, že Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo výsledky vyhodnocení žádostí o dotaci v programu „Podpora obnovy a rozvoje venkova“, ve kterém naše obec může slavit další úspěch.

V rámci tohoto programu, který byl zaměřen na obnovu místních komunikací, jsme přihlásili projekt „Rekonstrukce místních komunikací v Černé u Bohdanče“, jehož podobu jste mohli zhlédnout v rámci vyvěšovaných vyhlášek na úřední desce v rámci jeho povolovacího stavebního řízení.

Dotace ministerstva pro místní rozvoj byla vypsána ve výši max. 50% uznatelných nákladů. Uznatelné náklady našeho projektu jsou ve výši 14 mil. Kč. Z této částky nám bylo uznáno maximum, tedy cca 7 mil. Kč.

Pochopitelně, když už rekonstruujeme komunikaci, je zcela na místě, v rámci této stavby, vybudovat parkovací místa, chybějící chodníky v místech, kde jsou potřeba, vyřešit odkanalizování a v neposlední řadě zrekonstruovat i veřejné osvětlení, aby nebylo dlouhou dobu potřeba zasahovat v této lokalitě do nových povrchů. Toto jsou již tzv. neuznatelné náklady, které nelze z dotace hradit, jdou v plné výši za investorem akce, tedy obcí a zvýší cenu celého dílo na necelých 20 mil. Kč.

V každém případě se jedná o velký úspěch, kdy z celkových 1 103 žádostí bylo vybráno 455 projektů. Zároveň je to pro obec velký závazek, jelikož máme v současné chvíli na stole projekty za více než 100 mil. Kč, které jsou již zahájeny nebo budou v nejbližší době. Na obec, která hospodaří s celkovým ročním rozpočtem kolem 10 mil. Kč se to zdá být nereálný až snový úkol, ale takovéto příležitosti je potřeba využít.

Řekl bych, že v současné chvíli nastává zvláštní situace, kdy není potřeba přát si jakýkoli další dotační úspěch, jelikož vlastní prostředky, včetně těch úvěrových, kterých je k dotaci vždy třeba, mají své limity a obec musí být schopna dostát svým závazkům. O toto se nyní musíme, jako řádní hospodáři, na obci postarat.

Níže přikládám výsledky vyhodnocení MMR v xls souboru, kde jsou jednotliví žadatelé rozděleni ve třech záložkách na podpořené, náhradníky a vyřazené. Zde je možné zhlédnout, jak a s jakými projekty byly jednotlivé obce úspěšné či naopak.

 

Seznam_vyhodnocene-zadosti.xlsx

 

Situace rekonstruované oblasti 1 ZDE

Situace rekonstruované oblasti 2 ZDE

 

Přeji všem krásný den, Luděk Pilný, starosta