Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Úplná uzavírka úseku ul. Poděbradská v Pardubicích
2 3 4 5 6
Jarní větrání skříní a zahrad v komunitním šatníku VOTOČ TO
Ukliďme Česko - Černá u Bohdanče
7
Velikonoční koncert Přelouč
8 9 10 11 12 13
Pozvánka na módní show do Pardubic
14
15 16 17
Zápis do první třídy
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Obec pořídila štěpkovač

Obec pořídila štěpkovačVážení občané,

BIO odpad je jednou složkou odpadového hospodářství, ovlivňující výši odpadových poplatků. Tento odpad likvidujeme ve spolupráci s Agrodružstvem Klas, které přistavuje kontejnery a odpad likviduje na kompostárně v Dolanech. Samotná likvidace odpadu není tak finančně nákladná, jako samotná doprava. Abychom tyto stoupající náklady eliminovali, i vzhledem k jeho narůstajícímu množství, pořídili jsme štěpkovač, který umožní lepší využití objemu kontejneru a tím sníží frekvenci drahé dopravy. Štěpkovačem můžeme likvidovat větvě, které v kuse do kontejneru nepatří, ale v podobě štěpky již nejsou problémem.

Díky tomuto můžete ponechat odpad v podobě větví, vánočních stromků apod. za BIO kontejnerem a tento bude následně štěpkován. Prosím, abyste takový odpad nevhazovali do kontejneru!

Zároveň bych rád poděkoval Pardubickému kraji, u kterého jsme byli úspěšní s žádosti o dotaci z Programu obnovy venkova a z celkových pořizovacích nákladů 249 tis. Kč, jsme obdrželi částku 110 tis. Kč.

Jedná se o mobilní štěpkovač, který je možné přepravovat za vozidlem a budou-li mít občané zájem o štěpkování na svých zahradách, kdy štěpku následně využijí, je možná i tato bezplatná varianta, která závisí jen na časových možnostech obce.

Štěpkovač obr. 1 Štěpkovač obr. 2