Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26
Pozvánka na besedu Vesmírné dobrodružství
27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Obci byla schválena dotace převyšující 9 mil. Kč.

Obci byla schválena dotace převyšující 9 mil. Kč.Vážení občané,

v průběhu minulého roku jsem Vás informoval o projektu „Rekonstrukce obecního domu Černá u Bohdanče“. Tento záměr je popisován v záložce Projekty obce. Investiční akce tohoto charakteru jsou bez získání dotačních prostředků nebo bez použití úvěru, nerealizovatelné. S tímto projektem byla obec úspěšná již v minulém roce, kdy Státní fond životního prostředí schválil dotaci vy výši cca 5 mil. Kč na energetické úspory budovy (tepelné čerpadlo, zateplení, výměna okenních a dveřních výplní, střešní krytina, instalace FVE). Mnohem větší náklady představuje samotná rekonstrukce. Proto jsme hledali další možnosti a byla podána žádost v rámci vyhlášené výzvy Ministerstva pro místní rozvoj a s velkou radostí Vám mohu oznámit, že nám byla schválena částka, která může dosáhnout až 9,3 mil. Kč. Celková částka na rekonstrukci tak dosahuje cca 15 mil. Kč.

Další získaná dotace v takové výši, je pro naší obec skvělou zprávou. Zároveň další získaná dotace přináší vrásky na čele a to z prostého důvodu, každý investiční záměr nese, kromě dotačních prostředků, potřebu vlastních financí nebo úvěru. Obec je v připravovaných žádostech úspěšná, projekty jsou stavebně povoleny a budeme muset velmi precizně zvážit jednotlivé priority. Jen pro představu, v současné době jsme projekčně a stavebně připraveny na investiční záměry ve výši přes 130 mil. Kč (5 investičních akcí), což je vzhledem k ročnímu rozpočtu obce ve výši 10 mil. Kč nevídaná částka a ambiciózní plány a bude potřebné zvážit veškeré možnosti zajištění financování.

Dnes víme, že velké projekty tu jsou a budou realizovány. První akce, kde je podepsána již smlouva se zhotovitelem, začne hned z jara a bude to chodník od mlýna na konec obce směr Rybitví.

Krátká zmínka k mateřské škole, jelikož řadu rodin tento projekt zajímá nejvíce. To nejpodstatnější je získaná dotace ve výši 42 mil. Kč a čekáme na vypsání výzvy nositele programu, kdy budeme plnit další administrativní záležitosti, abychom co nejrychleji přiblížili plány v realitu.