Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31
Komunitní šatník VOTOČ TO
Komunitní šatník VOTOČ TO
1 2
Okresní výstava mladých králíků, místní soutěžní výstavy králíků, drůbeže a holubů a další
3
240 let evangelického sboru v Bukovce
Loučení s létem - Černá u Bohdanče
Okresní výstava mladých králíků, místní soutěžní výstavy králíků, drůbeže a holubů a další
Loučení s létem - Černá u Bohdanče
Trojboj o Černobohdanečský pohár - již tuto neděli
4 5 6
Prodej nosných kuřic - černá u Bohdanče
7 8 9
Okresní výstava okrasného ptactva, drobného zvířectva a včelařská výstava
10
Okresní dožínky v rámci výstavy Koně v akci
Okresní výstava okrasného ptactva, drobného zvířectva a včelařská výstava
11 12 13 14 15 16
Czech and Then Some v Přelouči
Výprodej přímo ze skladu /Hodnězamalo.cz/ - Vlčí Habřina
17
Czech and Then Some v Pardubicích
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
SVATOVÁCLAVSKÝ PĚŠKOPAŤÁK
29 30
Podzimní turnaj ve stolním tenisu
Podzimní turnaj ve stolním tenisu
1
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Obci byla schválena dotace převyšující 9 mil. Kč.

Obci byla schválena dotace převyšující 9 mil. Kč.Vážení občané,

v průběhu minulého roku jsem Vás informoval o projektu „Rekonstrukce obecního domu Černá u Bohdanče“. Tento záměr je popisován v záložce Projekty obce. Investiční akce tohoto charakteru jsou bez získání dotačních prostředků nebo bez použití úvěru, nerealizovatelné. S tímto projektem byla obec úspěšná již v minulém roce, kdy Státní fond životního prostředí schválil dotaci vy výši cca 5 mil. Kč na energetické úspory budovy (tepelné čerpadlo, zateplení, výměna okenních a dveřních výplní, střešní krytina, instalace FVE). Mnohem větší náklady představuje samotná rekonstrukce. Proto jsme hledali další možnosti a byla podána žádost v rámci vyhlášené výzvy Ministerstva pro místní rozvoj a s velkou radostí Vám mohu oznámit, že nám byla schválena částka, která může dosáhnout až 9,3 mil. Kč. Celková částka na rekonstrukci tak dosahuje cca 15 mil. Kč.

Další získaná dotace v takové výši, je pro naší obec skvělou zprávou. Zároveň další získaná dotace přináší vrásky na čele a to z prostého důvodu, každý investiční záměr nese, kromě dotačních prostředků, potřebu vlastních financí nebo úvěru. Obec je v připravovaných žádostech úspěšná, projekty jsou stavebně povoleny a budeme muset velmi precizně zvážit jednotlivé priority. Jen pro představu, v současné době jsme projekčně a stavebně připraveny na investiční záměry ve výši přes 130 mil. Kč (5 investičních akcí), což je vzhledem k ročnímu rozpočtu obce ve výši 10 mil. Kč nevídaná částka a ambiciózní plány a bude potřebné zvážit veškeré možnosti zajištění financování.

Dnes víme, že velké projekty tu jsou a budou realizovány. První akce, kde je podepsána již smlouva se zhotovitelem, začne hned z jara a bude to chodník od mlýna na konec obce směr Rybitví.

Krátká zmínka k mateřské škole, jelikož řadu rodin tento projekt zajímá nejvíce. To nejpodstatnější je získaná dotace ve výši 42 mil. Kč a čekáme na vypsání výzvy nositele programu, kdy budeme plnit další administrativní záležitosti, abychom co nejrychleji přiblížili plány v realitu.