Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
Po stopách odboje na Bohdanečsku
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Vítání léta aneb "Hurá, prázdniny!"
29 30
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Multifunkční hřiště v provozu

Multifunkční hřiště v provozuVážení občané,

veškeré náležitosti, které bylo nutné splnit před spuštěním provozu multifunkčního hřiště, jsou splněny a to včetně kolaudačního souhlasu s užíváním stavby. Vybavení hřiště, které není součástí Foto hřiště 1.jpgstavby, bylo zajištěno a k dispozici jsou momentálně kůly se sítí na tenis (primárně instalováno) a dále kůly a síť na volejbal. Tenisté jistě ocení mnohem delší výběhové zóny, než se u podobných hřišť nacházejí. V nejbližších dnech by měly dorazit hliníkové branky na malou kopanou a při jedné straně bude instalovaný basketbalový koš.

Využití hřiště bude na základě rezervace a úhrady za použití vybavení hřiště, které jsme pro jednoduchost stanovili na 150,-Kč/hodina občané obce, 200,-Kč/hodina přespolní, bez rozdílu druhu sportu. Poplatek není za osobu, ale za hřiště. Rozvrh hřiště s možností rezervace je již nyní umístěn na webu obce, záložka Občan/Sport a kultura/Rezervace sportoviště. Takto bude možné vybrat volný termín a nebude docházet k tomu, že dorazíte k hřišti a to bude obsazené.

Rádi bychom vyšli vstříc těm, kteří hodlají využívat hřiště častěji a nabídli roční využití za cenu 2 000,-Kč občan obce, 3 000,-Kč přespolní. Opět zde platí, že je-li na hřišti osoba s permanentním vstupem, ostatní neřeší žádnou úhradu. Majitelé permanentních vstupů obdrží klíč, který si ponechají po celou dobu platnosti vstupu, povinnost rezervace tím nezaniká.

Vzhledem ke zkušenosti jiných obcí, kde se stávalo, že si hřiště objednal např. tenisový trenér pro svoje další podnikání, toto nevylučujeme, ale v takovém případě je potřebné kontaktovat vedení obce a budou domluveny časové a cenové podmínky takového pronájmu. Tímto chceme zabránit případné přílišné obsazenosti na úkor vlastních občanů v nejnavštěvovanější termíny při nízké ceně ročního předplatného.

Foto hřiště 2.jpegPro dětské skupiny místních dětí do 15 let, které bude dozorovat dospělá osoba, je zamýšleno využití hřiště zdarma.

Vzhledem k tomu, že bychom chtěli provoz na hřišti co nejvíce zautomatizovat, zabýváme se možnostmi pořízení automatizovaného vstupního systému, který by dokázal na základě Vaší objednávky a úhrady, zaslat přístupový kód pro časové okno, které si v rezervačním systému zamluvíte. Jelikož se jedná o časově i finančně náročnější záležitost, musíme se v současnosti spokojit s klasickým klíčem a jeho předáváním.

Pevně věříme, že se nám touto stavbou podařilo rozšířit možnosti pro naše sportování a že toto krásné hřiště bude sloužit k radosti všech sportovních nadšenců. Aby tomu tak bylo, prosíme o dodržování provozního řádu, který je umístěn na vstupní brance, zejména používání vhodné obuvi.

Přesný ceník s pravidly bude umístěn rovněž na webových stránkách obce v nejbližších dnech. Předpokládáme, že bude vycházet z výše uvedeného, případně budou minimální změny.

Bohužel koronavirová situace nám neumožnila zorganizovat nějaké slavnostní zahájení provozu a tak nabízíme zkušební provoz a tím ochutnávku zdarma a to již od dnešního dne do konce měsíce května. Neváhejte a přijďte si vyzkoušet nové sportovní zázemí.

Pokud se mezi Vámi nacházejí zájemci o rekreační volejbal, kontaktujte nás na e-mail obce, můžeme zorganizovat pravidelné hraní v určitý den a hodinu.

Přeji mnoho sportovních zážitků.