Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Úplná uzavírka úseku ul. Poděbradská v Pardubicích
2 3 4 5 6
Jarní větrání skříní a zahrad v komunitním šatníku VOTOČ TO
Ukliďme Česko - Černá u Bohdanče
7
Velikonoční koncert Přelouč
8 9 10 11 12 13
Pozvánka na módní show do Pardubic
14
15 16 17
Zápis do první třídy
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Exploze doléhající do obce - Odpověď na dotazy

Exploze doléhající do obce - Odpověď na dotazyVážení občané,

v poslední době se na obec obrátilo několik občanů v souvislosti s explozemi, které jsou v obci slyšet někdy méně, někdy více, což je závislé na druhu použité trhaviny, prostředí, ve kterém testy probíhají, ale i na meteorologických podmínkách, kdy např. při nízké oblačnosti může být zvukový projev silnější.

Právě z důvodu zvýšených dotazů, jsem telefonicky kontaktoval zástupce společnosti Explosia, a.s., abych se informoval, zda jsou dopředu dány konkrétní dny, kdy budou zkoušky probíhat a zda nepřemýšlí o nějakém informování okolí, jako je prováděno dispečinkem společnosti Synthesia, která obce informuje při najíždění hlučnějších provozů. Takové informování obcí v plánu není, jelikož jsou tyto testy dennodenní záležitostí a tudíž by postrádalo smysl.

Lidé, kteří nějakou dobu žijí ve slyšitelné vzdálenosti od místa testování, znají původ explozí a berou tyto zvukové efekty již za přirozený jev.

Níže k dispozici textová zpráva od zástupce Explosia a.s., ve které je vysvětlena činnost, která v souvislosti s výrobou probíhá.

Toliko na vysvětlenou k položeným dotazům občanů.

 

Textová zpráva Explosia, a.s.