Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26
Beseda Vesmírné dobrodružství
27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Dětská skupina Hvězdička v Rybitví

Dětská skupina Hvězdička v RybitvíVážení rodiče školkových dětí,

v minulosti jsem zveřejnil informaci o vznikající dětské skupině v budově bývalé školky v Rybitví. Tato dětská skupina zahájí svou činnost 1. listopadu 2022.

V tomto týdnu jsem se sešel s paní Řezáčovou, která má tuto dětskou skupinu na starosti, abych zjistil více informací o provozu a způsobu stanovení cen. Z toho, co jsem doposud od maminek zaznamenal, byla jednou z hlavních otázek právě cena, zejména rozdílnost mezi mladšími a staršími dětmi. Tato cena je závislá na dotacích, které poskytuje dětským skupinám Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Výše příspěvku závisí na stáří dítěte – vyšší státní příspěvek je na děti do 31. srpna následujícího po 3. narozeninách, od 1. září pak provozovateli náleží nižší státní příspěvek, který je poloviční.

Není to tedy tak, že dítě které dosáhne věku 3 let  hradí ihned vyšší školkovné. Vyšší školkovné je hrazeno až od 1. září, které následuje po 3. narozeninách.

V každém případě jsou v dětské skupině připraveny každému zájemci tuto kalkulaci předem připravit na konkrétní datum narození dítěte.

S paní Řezáčovou jsme hovořili rovněž o změnách, které se týkají provozovatelů dětských skupin. V minulém roce proběhla novela Zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a ta přinesla řadu změn, kdy tyto dětské skupiny musí disponovat již kvalifikovanými pracovníky, stejně tak stanoviskem hygienické stanice, splněním požadavků požární ochrany atd. Jinými slovy, pravidla nejsou již tak benevolentní, jak bývalo v minulosti a přestože se dětská skupina zřizuje v bývalé školce, musí být i zde, před spuštěním dětské skupiny, provedeny různé stavební úpravy.

Co je důležité pro naše rodiče, kteří potřebují své děti umístit do této skupiny, že je dohodnuto přednostní přijímání „čerňáckých“ dětí, ale pouze do 31. července 2022. Po tomto datu budou nabídnuta volná místa dalším obcím.

LETÁK

Ceník hvězdička