Vyhledat

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Čarodějnice v Černé u Bohdanče
1 2 3 4 5
6 7 8 9
Prodej kuřic Novák HB
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Oznámení a hlášení > Dar Obce Černá u Bohdanče a veřejná sbírka pro jižní Moravu

Dar Obce Černá u Bohdanče a veřejná sbírka pro jižní Moravuilustrační fotografieVážení občané,

na základě včerejšího přírodního živlu, který se prohnal některými obcemi jižní Moravy, bych rád na pondělní zasedání obce zařadil k projednání dodatečně bod, jehož výsledkem by měla být finanční pomoc některé ze zasažených obcí. Škody, které zde napáchalo tornádo, jsou obrovské a věřím, že solidarita je na místě. Rád bych zastupitelstvu navrhl částku 100 tis. Kč z obecního rozpočtu. Tato částka v objemu škod je symbolická, ale půjdou-li tímto směrem i ostatní obce, půjde jistě o nezanedbatelný příspěvek pro ty, kteří se ocitli ve vážné situaci.

Stejně tak vím, že existuje solidarita našich občanů, jde-li o takovéto záležitosti, proto obec zřizuje veřejnou sbírku, na kterou bude možné přispět finanční částku. Veřejná sbírka má své zákonné náležitosti a musí být zřízen samostatný účet. Na tento účet bude připsána případná schválená částka zastupitelstvem obce a stejně tak Vaše příspěvky. Tento účet dnes obec zřídila a je již funkční. Finanční ústav dostal pokyn k jeho přetvoření na transparentní účet. Ačkoli zákon takovou povinnost neukládá, bude tímto krokem umožněno komukoli nahlížet na tento účet. Zde každý může sledovat jednak příchozí platby, ale stejně tak následnou odchozí, konkrétnímu obdarovanému.

Odchozí platba z obce bude na základě uzavřené smlouvy s obcí (či jiným příjemcem), kde je uveden účel daru a to odstranění následků přírodního živlu.

Ne každý disponuje peněžním účtem, a proto vznikne zapečetěná pokladnička pro případný dar v hotovosti, která bude umístěna na OÚ Černá u Bohdanče. Tato bude následně protokolárně odpečetěna a tyto prostředky budou rovněž převedeny na zmíněný transparentní účet.

V tuto chvíli již vznikla řada účtů různých organizací, kam lze přispívat. Prostředky z našeho účtu budou poskytnuty přímo do místa, které sami vybereme.

 

Zřízený účet obce pro veřejnou sbírku: 123-4543520297/0100

Zasláním finančního daru na tento účet souhlasíte se zveřejněním Vašich údajů.

Odkaz na historii transparentního účtu ZDE

Dárci příspěvku mohou požádat OÚ Černá u Bohdanče o potvrzení pro daňové účely.

 

Předem děkuji každému, kdo se připojí k této aktivitě, i my můžeme jednou potřebovat pomoc svého okolí.

Osvědčení Krajského úřadu pro veřejnou sbírku v Obci Černá u Bohdanče