Rekonstrukce komunikace v obci

Průběžné zprávy z výstavby

5. 10. 2018

vzhledem k tomu, že nás výstavba kanalizace a rekonstrukce komunikace zasáhne na dlouhou dobu, bude se úřad snažit na tomto místě přinášet aktuální informace. Jak je známo z předešlých článků níže, v souvislosti s touto výstavbou vznikají různá omezení a to především díky uzávěrce komunikace. Uzavření komunikace přináší nutnost objížďky přes Lázně Bohdaneč. Je zcela zřejmé, že je to nepříjemnost, ale za novou komunikaci to jistě stojí. Objížďka řádově 2-3 km není proti těm mnohdy kilometrovým žádná tragédie a za cenu nové komunikace to jistě stojí.

První dny ukázaly, že ne vždy probíhá vše hladce a jak bylo již v druhém článku popsáno, zákaz je z důvodu hladkého průběhu akce nutno dodržovat. Ti co bydlí v zákazu, mohou do tohoto zákazu vjíždět a vyjíždět. Mnozí se již přesvědčili, že policie toto kontroluje i několikrát denně a je zbytečné dávat příležitost k pokutování.

Padlá řada dotazů, proč místní nemohou, a není zákaz označen dodatkovou tabulkou. Žádná taková neexistuje a pouhý průjezd, vede-li někudy objízdná trasa, není možný. Setkal jsem se i s vyprávěním odchyceného řidiče, že mu policie tvrdí, že lze umístit dodatkovou tabulku pro místní a rádi se při tomto odkazují na starostu, aby to zařídil. Nelze a předpokládám, že po mém telefonátu příslušnému policistovi, se toto již nebude opakovat. Jedná se o Krajskou komunikaci, kdy SÚS Pardubice musela předložit plánovanou změnu k vyjádření dopravní policii a ta schvalovala dopravní značení. Firma  může  dokonce  zakázat  vjezd  i bydlícím, což věřím, že se nestane. Co je ale žádoucí, aby i Ti, kteří v zákazu bydlí, opouštěly tento vždy na tu stranu, kde neprobíhají právě výkopové práce. Ve chvíli, kdy jsou prováděny výkopové práce, nemůže další člověk stát u bagru a zastavovat práce, protože někdo projíždí.

Včera jsem jednal s Ing. Synkem (SÚS Pardubice), zda by nešla umístit alespoň dodatková tabulka rezidentům vjezd povolen. Ta by se opět týkala pouze bydlících v zákazu. Tento stav pro tyto občany v podstatě existuje i nyní, nebude to tedy žádná novinka a rozhodně nepřinese možnost průjezdu. O možnosti takové tabulky bude Ing. Synek jednat.

Další z dotazů je na využívání  pracovní  doby pracovníky firmy. Byl jsem ubezpečen, že práce postupují tak, jak mají a zahrnují i technologické přestávky např. kvůli betonáži. Potrubí není umístěno volně do terénu, ale po celé délce vzniká štěrkové podloží, které se hutní a zároveň je po celé délce kanalizace tvořen betonový podklad na tomto podloží. Na tento betonový základ je teprve umístěno potrubí. Je zcela zřejmé, že betonový základ musí vždy min. do druhého dne zrát. Přikládám schéma uložení pro ty, kteří by rádi znali technické řešení.

V případě problémů s výstavbou nás neváhejte kontaktovat, naší snahou je zabezpečit akci s co nejmenším dopadem na občany, ale zároveň musíme umožnit nerušený průběh realizační firmě.

Přeji všem co nejméně potíží s výstavbou.

Ing. Luděk Pilný

Schéma

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20. 9. 2018

dnes jsem byl informován zástupcem firmy budující kanalizaci, že vzhledem k tomu, že již za první dva dny měli pracovníci firmy problémy s nejedním řidičem, který projížděl stavbou a mnohdy rychleji než 50km/h, navíc hádající se při svém konání, je zákaz vjezdu zákazem vjezdu bez výjimky, přesně tak jak hovoří význam značek. Místem stavby projíždí stovky aut denně a při takovém provozu nelze řádně pracovat. Jediný, kdo může do tohoto zákazu vjíždět, jsou Ti, kteří v tomto úseku bydlí nebo ti, kteří jedou do provozoven v tomto zákazu a dále vozidla dle dodatkových značek umístěných na zákazu vjezdu. Zástupce společnosti oznamuje, že dodržování a kontrola tohoto zákazu bude vyžadována po Městské policií i Policií ČR. V zájmu Vašich zbytečných finančních postihů Vás žádám, abyste využívali pouze objízdné trasy přes Lázně Bohdaneč.

Ing. Luděk Pilný

Vytvořeno: 20. 9. 2018