Rekonstrukce komunikace v obci

Dlouho očekávaný plán rekonstrukce komunikace III. třídy

jak jsem již informoval přítomné na zasedání, které se konalo 26. 9. 2017, je velmi pozitivní zprávou pro občany obce informace o rekonstrukci komunikace vedoucí obcí. Od jara tohoto roku jsme uskutečnili několik jednání s Krajem (majitelem komunikace) a SÚS (správcem komunikace) o  neúnosném stavu této páteřní komunikace. Na základě těchto jednání, Kraj zadal vyhotovení projektové dokumentace, které je v plném proudu. Mnozí z Vás se mohli potkat s pracovníky, kteří komunikaci zaměřovali. V měsíci září, jsem se zúčastnil jednání v projekční kanceláři společně se všemi zainteresovanými stranami, kde se řešil způsob realizace. Úsek od konce obce směrem na Rybitví až ke komunikaci Živanice – Lázně Bohdaneč je rozdělen na 3 etapy. Zástupci SÚS bylo přislíbeno, že v tomto roce bude dokončena projektová dokumentace 2. etapy, která vede obcí a kterou v příštím roce začne rekonstruovat. Tento úsek podle předložených návrhů končí u první řadovky. Na toto jsme vznesli požadavek, zda by nemohl být úsek prodloužen až k poslednímu řadovému domu, což by odpovídalo mnohem více současnému zastavěnému území. V příštím roce (2018), kdy bude realizován úsek vedoucí přes obec, bude projektována 1.  etapa, která je vyměřena od mlýna  na  konec  obce směrem na Rybitví a v následném roce bude realizována. V roce, kdy bude realizována 1. etapa, se bude projektovat 3. etapa a to od řadovek na Lázně Bohdaneč, aby v následném roce byla komunikace dokončena. Shrnu-li to, v  příštím  roce 2018 by měla začít rekonstrukce komunikace v obci, v roce 2019 na Rybitví a v roce 2020 na Bohdaneč. Pokud bude dostáno těmto slibům, dočkáme se v obci již v roce 2018 nové komunikace, oproti původně plánovanému roku 2023. Komunikace v obci by měla být odkanalizována na náklady vlastníka, tedy ne obce. V rámci této schůzky jsem požádal projekční kancelář o nalezení místa, kde bychom mohli vybudovat zastávky či točnu MHD. Již dříve jsem informoval, že po poslední schůzce zástupců Kraje, Magistrátu, Policie a DpmP, která proběhla v září přímo v obci, nebylo nalezeno místo, které by vyhovovalo současným normám díky neřízenému rozvoji obce v minulých letech. Pevně věřím, že společně s projekční kanceláří najdeme normám vyhovující prostor a tyto potřebné zastávky vybudujeme. Pevně věřím, že jsou to potěšující zprávy, které nezůstanou pouhým slibem.

mapka

Vytvořeno: 9. 10. 2017