Obecní úřad nabízí pomoc při podání žádosti "Kotlíková dotace"

Pardubický kraj vyhlásil 4. výzvu na kotlíkovou dotaci

Vážení občané - vlastníci ručně plněných kotlů na pevná paliva,

jistě si někteří z Vás všimli na webu nebo úřední kamenné desce vyvěšeného komerčního inzerátu na pomoc při získání dotace na nový kotel – tzv. „Kotlíková dotace“.

Nyní přicházíme s informacemi, jak potencionálním zájemcům pomoci a požádat o dotaci bez vynakládání finančních prostředků za zprostředkování podání žádosti komerčními subjekty.

Tato dotace byla v Pardubickém kraji vyhlášena dne 5. září 2018, kdy příjem žádostí bude zahájen 9. října 2018 a to pouze elektronicky!!! Datum ukončení přijmu žádostí 10. prosince 2018, kdy vzhledem k předpokládanému objemu žádostí může být tato lhůta zkrácena. Dotace je ve výši 75-80%, a může dosáhnout 75 až 120 tis. Kč, dle druhu nového kotle.

Jelikož tyto kotle mají většinou starší obyvatelé, pro které může být podání žádosti složité, nebo nemají možnost internetového připojení, nabízíme jako úřad pomoc při podání takové žádosti. Tato pomoc může spočívat v přístupu k internetu, objasnění podmínek, pomoc při vyplnění žádosti, její vytištění včetně příloh apod. Pochopitelně, že veškerá pomoc ze strany úřadu je bezplatná.

Tato informace, kromě vyvěšení na webu bude roznesena i do schránek v původní výstavbě obce, kde je předpoklad existence těchto kotlů, abychom zajistili informovanost i těch, co internet nemají nebo nesledují pravidelně stránky obce.

Ing.LuděkPilný

Vytvořeno: 7. 9. 2018